12. Sınıf İlke Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları

okulsoru

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı İlke Yayınları Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı İlke Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52
 
Begonvil, Akdeniz Bölgesi’ne özgü bir bitkidir. Bu bitki gibi ülkemizdeki diğer endemik bitki ve çiçeklerle ilgili araştırma yapınız. Gerekirse okulunuzun Biyoloji Zümresi’nden yardım isteyiniz. Araştırmanızı görsel malzemelerle destekleyerek bir sunum hazırlayınız. Sunumunuzu etkileşimli tahtadan arkadaşlarınıza izletiniz. EBA’nın içerik bölümünde sunumunuzu yayımlayınız.
Cevap: Kasnak Meşesi
En sık görüldüğü bölgeler Konya, Afyon, ısparta ve Kütahya illeridir. Odunları değerli kabul edilen bir ağaç türüdür.
Sığla Ağacı 
Sığla ağacı Türkiye’de en sık Muğla ve Fethiye civarlarında görülür. Çınarı andıran sığla ağacının boyu 20 metreye kadar uzayabilir. Bazı bölgelerde Günlük Ağacı olarak anılır.
İspir Meşesi
Yozgat, Kastamonu ve Doğu Anadolu bölgesinin genelinde görülebilen bir türdür. Çok kısa yaprak saplarına sahip olan bu meşe türünün boyu yaklaşık olarak 6-7 metreye kadar uzayabilir.
Datça Hurması
Teke Yarımadası ve Datça’da yetişen bir bitkidir. Ortalama 10-15 metre boyunda olan Datça Hurması ağacının meyveleri 1.5 cm boyunda ve sarıkahverengi arasında renk tonlarına sahiptir. Datça hurması ağaçları şiddetli rüzgarlardan olumsuz etkilendikleri için genellikle derin vadilerde hayatta kalmayı başarabiliyorlar.

12. Sınıf İlke Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 52Sayfa CevaplarıDers ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

12. Sınıf İlke Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 54. Sayfa Cevapları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı İlke Yayınları Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları 12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı İlke Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 54   1. Okuduğunuz metinde geçen “kâgir”, “yusufçuk”, “zakkum” kelimelerinin anlamını cümlelerin bağlamından hareketle tahmin ediniz. Tahminlerinizi sözlükten kontrol ediniz. Kelimeleri birer cümlede kullanarak defterinize yazınız. Cevap: Kagir: […]