Hz. İsmail (a.s.) ve onun kurban edilmesi olayı

okulsoru

Hz. İsmail (a.s.) ve onun kurban edilmesi olayı hakkında bir araştırma yapınız.

 

 

 

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31

Hz. İsmail (a.s.) ve onun kurban edilmesi olayı hakkında bir araştırma yapınız.

CevapHz. İsmail’in etrafına toplanmış olan Cürhümiler kavmi ile birlikte büyümeye başlayan İsmail (a.s), İbrahim (a.s)’e bir vahiy gelmesi ile “Oğlunu Allah yolunda kurban et” emrini yerine getirmek için İsmail (a.s)’i kurban etmek istemiş, fakat bıçak kesmeyen bir hale gelmiştir. Bu sınavı başarı ile geçen İbrahim (a.s)’e imtihanının hediyesi olarak koç verilmiş ve bu da artık İslam tarihine kurban bayramı olarak geçmiştir.

 

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En’âm suresinin 162. ayetinin meali ve anlamı

En’âm suresinin 162. ayetinin mealini bir Kur’an mealinden bulup defterinize yazınız. Bu ayetten ne anladığınızı defterinize not ediniz.       7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31 En’âm suresinin 162. ayetinin mealini bir Kur’an mealinden bulup defterinize yazınız. Bu ayetten ne anladığınızı […]